Pendolino na Kolínsku projelo „červenou“, cestujícím pomohli ven hasiči - iDnes.cz - Pondělí 23 Říjen 2017
Souprava pendolino Českých drah projela na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku návěstidlo zakazující jízdu. Nikdo nebyl zraněn ani nebyl ohrožen jiný vlak, cestující si museli přestoupit.Další články k tématu:

Tanvaldský hasič obhájil zlato na Mistrovství Evropy v mushingu - Regiony24.cz - Pondělí 23 Říjen 2017
V polovině října proběhlo v malebném městečku Santa Maria Maggiore v Itálii Mistrovství Evropy ECF v mushingu. Kynolog Václav Vančura dojel se svým psem Čertem pro zlatou medaili v kategorii Scooter.

Hasiči vyprošťovali osobní vozidlo z kolejiště - Regiony24.cz - Pondělí 23 Říjen 2017
Krátce před nedělní půlnocí vyjeli brněnští hasiči do ulice Žabovřeská, kde po dopravní nehodě zůstalo v kolejišti osobní auto.

V Podolí se potopil člun zaparkovaný u mola, na břeh ho vytáhli hasiči - iDnes.cz - Neděle 22 Říjen 2017
Potopený motorový člun lovili v neděli hasiči z Vltavy v pražském Podolí. Ven ho vynesli pomocí nafukovacích vaků. Uvnitř nikdo nebyl.Další články k tématu:

Zákaz vstupu bez špuntů v uších. Sirény rozezněly brněnské výstaviště - iDnes.cz - Neděle 22 Říjen 2017
Návštěvníci brněnského výstaviště v sobotu večer zažili nezvyklou podívanou. Hudebníci tam zahráli nejhlučnější skladbu v historii, a sice Symfonii sirén. Nutnou výbavou na tuto akci tak byly špunty do uší. Na místě byli i hasiči se záchranáři.

Muž zaútočil v Mnichově nožem, zranil několik lidí - Eurozpravy.cz - Sobota 21 Říjen 2017
Mnichov – Dosud neznámý pachatel ohrožoval dnes ráno hned na pěti místech v Mnichově nožem několik lidí. Čtyři z nich zranil, uvedla policie. Hasiči informují o pěti zraněných.

Požár haly s plasty zřejmě napáchal škodu 100 milionů korun, zraněni byli dva hasiči - Eurozpravy.cz - Sobota 21 Říjen 2017
Kladno - Požár v objektu s recyklací plastů v Kamenných Žehrovicích na Kladensku dostali hasiči ještě během noci pod kontrolu. Zásah ale potrvá ještě minimálně celé dopoledne, škoda se zřejmě vyšplhá na 100 milionů korun. O požáru dostali hasiči zprávu v pátek kolem 18:30. O

Při velkém požáru v hale s plasty na Kladensku se zranili dva hasiči, škoda je 100 milionů - ct24.cz - Sobota 21 Říjen 2017
Hasiči během noci dostali pod kontrolu požár v objektu s recyklací plastů v Kamenných Žehrovicích na Kladensku. Zásah potrvá ještě minimálně celé dopoledne, škoda se zřejmě vyšplhá na 100 milionů korun. Dva hasiči při likvidaci požáru utrpěli lehké zranění, uvedla v sobotu r&aa

Na Kladensku vypukl rozsáhlý požár zařízení na recyklaci plastů - iDnes.cz - Pátek 20 Říjen 2017
Osmnáct hasičských jednotek se snaží od pátečního večera dostat pod kontrolu požár zařízení na recyklaci plastů v Kamenných Žehrovicích na Kladensku. Serveru iDNES.cz to řekla mluvčí středočeský hasičů Vladimíra Kereková.Další články k tématu:

Konec voleb v Brně oslaví zvuková performance. Rozezní se lokomotivy nebo sanitky, zazpívají sbory - Ihned.cz - Pátek 20 Říjen 2017
Festival Moravský podzim v sobotu večer uspořádá zvukovou performance na Brněnském výstavišti. Dle přesných pokynů zde bude hlučet 250 účinkujících včetně osmi sborů, lokomotiv, sanitek nebo hasičských vozů. Do reprízy performance ruského skladatele z roku 1922 se zapojí také něk

Hasiči udělí pět ocenění za záchranu života - HZSCR.cz - Pátek 20 Říjen 2017
20. 10. 2017 (Nicole Zaoralová) - U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu udělí Hasičský záchranný sbor České republiky 95 medailí a plaket osobnostem uvnitř i vně bezpečnostního sboru.

V Brně prasklo potrubí, voda zaplavila silnici. Oprava potrvá hodiny - iDnes.cz - Pátek 20 Říjen 2017
K masivnímu úniku vody museli ve čtvrtek brzy ráno vyjíždět hasiči do centra Brna. V Kotlářské ulici prasklo potrubí. Vodovody a kanalizace pracují na odstranění havárie, potrvá ale nejspíš až do odpoledne. Další články k tématu:

Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě. Na cestě ale sami havarovali - iDnes.cz - Čtvrtek 19 Říjen 2017
Z přestupku je podezřelý dobrovolný hasič, který boural na cestě za dopravní nehodou v obci Lenora na Prachaticku. Dobrovolníci vyjeli zasahovat u střetu nákladního a osobního vozidla, ale na místo nedorazili.Další články k tématu:

Převrácený jeřáb v elektrárně Dlouhé stráně shodili hasiči do nádrže - iDnes.cz - Čtvrtek 19 Říjen 2017
Řízeným sesunutím do dolní nádrže přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně se rozhodli odborníci řešit problém s autojeřábem, který se zde v pátek převrátil při údržbových pracích a zůstal na hraně objektu vpusti. Elektrárna je kv

Žhář ničí na Domažlicku auta, během dvou týdnů hořela už čtyři - iDnes.cz - Čtvrtek 19 Říjen 2017
Během dvou týdnů hasiči likvidovali dva požáry v Poběžovicích na Domažlicku. Neznámý žhář si v obou případech vybral ke svému řádění auta. Další články k tématu:

V centru Chodova hořela bývalá pekárna - Eurozpravy.cz - Čtvrtek 19 Říjen 2017
Chodov (Sokolovsko) - Nedaleko centra města Chodov dnes dopoledne hořel objekt bývalé pekárny. Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, hasiči bojovali s plameny tři hodiny.

VIDEO: Motorkář se bezhlavě řítil obcí a blokoval houkající sanitku - iDnes.cz - Čtvrtek 19 Říjen 2017
Na houkání a blikání majáků nebral ohled devětapadesátiletý motorkář, který na Orlickoústecku bránil sanitce, aby ho předjela. Záchranáři přitom spěchali k pacientovi v bezvědomí. Muž na motocyklu se navíc řítil obcí až stovkou.Další články

V Chodově hoří bývalá pekárna, plameny se rozšířily do střechy - iDnes.cz - Čtvrtek 19 Říjen 2017
V Chodově na Sokolovsku hoří budova bývalé pekárny Pekosa. Oheň se rozšířil do střechy. Hasiči na místě prověřovali, zda jsou uvnitř budovy lidé, nikoho ale nenašli.Další články k tématu:

Řidič domíchávače si nevšiml zaparkovaného auta, proboural jím dům - iDnes.cz - Středa 18 Říjen 2017
Následky netradiční nehody likvidovali jedenáct hodin hasiči v Bučovicích na Vyškovsku. Řidič domíchávače betonu si nevšiml zaparkovaného osobního auta, do kterého narazil a zatlačil ho až do domu. Škoda je téměř půl milionu korun.Další články k tématu:

Série nehod komplikuje provoz na dálnicích D6 a D10 u Prahy. Řidiče zaskočila mlha - ct24.cz - Středa 18 Říjen 2017
Mlha od rána komplikuje dopravu hlavně v Praze a jejím okolí. Po sérii dopravních nehod je uzavřena dálnice D6mezi Unhoští a Jenčí. Podle hasičů na několika místechhavarovalo celkem 42 aut, zraněno je několik lidí.Na dálnici D10 ve směru do Prahy se srazilo sedm aut, tvoří se tam dlouhé ko

Po nehodě bylo nutné zajistit poškozený dům - Regiony24.cz - Středa 18 Říjen 2017
Při nehodě osobního a nákladního auta v Brankovicích na Vyškovsku se nikdo nezranil, byl však poškozen rodinný dům. Statické zajištění domu a odtažení havarovaných vozidel hasičům zabralo několik hodin.

Parkujte ohleduplně - nová kampaň středočeských hasičů - HZSCR.cz - Úterý 17 Říjen 2017
17. 10. 2017 (Ladislav Holomčík) - V pátek 13. října 2017, na Den požární bezpečnosti, spustil Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje kampaň s názvem „Parkujte ohleduplně“. Tento projekt má za úkol poukázat na problém zhoršené průjezdnosti hasičské tech

Spolupráce českých a moldavských hasičů funguje již 5 let - HZSCR.cz - Úterý 17 Říjen 2017
17. 10. 2017 (Nicole Zaoralová) – Ve čtvrtek 12. října 2017 byla ukončena druhá etapa spolupráce mezi českými a moldavskými hasiči. V Kišiněvě slavnostně předal nakoupené vybavení moldavské straně generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.

Ve třídírně zásilek vybuchl balíček, byla v něm baterie do elektrokola - iDnes.cz - Úterý 17 Říjen 2017
V plzeňské firmě na třídění zásilek vybuchl balíček s akumulátorem. Zaměstnanci stačili požár zlikvidovat před příjezdem hasičů. Příčinu náhlého samovznícení zjišťují vyšetřovatelé.Další články k tématu:

Při nočním požáru ložnice v Teplicích zemřelo čtyřleté dítě - iDnes.cz - Úterý 17 Říjen 2017
Čtyřleté dítě zemřelo při nočním požáru v Teplicích. Hořelo v ložnici přízemního bytu. Z činžovního domu byli evakuováni všichni jeho obyvatelé. Hasiči s ohněm bojovali přes dvě hodiny. Další články k tématu:

Bankéři jsou noví monarchové, uvedl ruský buřič a zapálil banku v Paříži - iDnes.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Ruský umělec Pjotr Pavlenskij zapálil v pondělí brzy ráno přízemní okna francouzské centrální banky na pařížském náměstí Bastily. Chtěl tak zažehnout „světový požár revolucí“, neboť bankéři podle něj „zaujali místo monarchů“. Na m&iacu

V Portugalsku a Španělsku opět běsní požáry. Již 30 mrtvých, dva lidé uhořeli v autě - Eurozpravy.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Lisabon - V Portugalsku a na severovýchodě Španělska se v neděli rozhořely lesní požáry. Zahynulo již 30 lidí a desítky osob utrpěly zranění. Politik tvrdí, že požáry byly založeny úmyslně. S plameny zápolí tisíce hasičů, práci jim ztěžuje silný vítr.

Rozsáhlé kontroly v barech: Policie letos vyhmátla 152 opilých dětí - Eurozpravy.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Praha - Od začátku července do konce září se po celém Česku kontrolovaly bary, herny a restaurace. Policie přistihla 152 dětí pod vlivem alkoholu. Proti loňsku jich bylo o 243 méně. Vážné nedostatky odhalili i hasiči.

Nejméně 30 lidí zemřelo při lesních požárech v Portugalsku a Španělsku. Zraněných je přes 50 - Ihned.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
V Portugalsku si lesní požáry vyžádaly 27 mrtvých, další tři lidé zemřeli na severozápadě Španělska. Portugalští hasiči stále bojují se 147 požáry. 32 z nich považují za vážné.

Portugalsko a Španělsko sužují lesní požáry, zemřelo nejméně třicet lidí - iDnes.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Nejméně třicet lidí zemřelo během požárů, které se v neděli rozhořely v lesních oblastech Portugalska a severovýchodního Španělska. Informovala o tom agentura AFP. Region sužují neobvykle vysoké teploty. Požáry se snaží uhasit tisíce hasičů.Další čl&aac

VIDEO: Dům ve Staré Libavé zachvátil oheň, škoda se blíží milionu korun - iDnes.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Rodinný dům ve Staré Libavé na Olomoucku zachvátily v neděli večer plameny. S požárem, který zasáhl vnitřní část budovy i střechu, bojovalo osm jednotek hasičů. Příčina je zatím neznámá.Další články k tématu:

Požáry ve Španělsku a Portugalsku zabily už 30 lidí. Některé mohly být založeny úmyslně - ct24.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Nejméně třicet lidí zemřelo během požárů, které se v neděli rozhořely v lesních oblastech Portugalska a severovýchodního Španělska. Bojují s nimi tisíce hasičů. Informovala o tom agentura AFP. Příčinou požárů je dlouhodobé teplo, sucho a vítr. Panuje podezření, že někter&eac

Brněnské dobrovolné jednotky prošly netradičním výcvikem - Regiony24.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Předurčené jednotky z Brna cvičily v sobotu povodňovou problematiku, evakuaci a obsluhu velkoobjemových cisteren. Využit byl i materiál, kterým disponuje statutární město Brno a částečně je uskladněn u profesionálních hasičů.

Požárů komínů přibývá. Katastrofu dokáže způsobit i zapomenutý zazděný trám - ct24.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Počasí posledních dnů není příznivé jen k lidem, ale také k požárům. Zatímco dny jsou teplé, v noci už bývá zima. Topná sezona pak ukazuje, kdo zanedbal údržbu komína. Hasiči k jejich požárům vyjíždějí takřka denně, často i několikrát. Kominíci nab&

Dopravní nehoda u Holasovic - Regiony24.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Opava zasahovala v sobotu ve večerních hodinách u nehody dvou osobních vozidel, při které se zranily čtyři osoby.

V Sedleci po nárazu do stromu zemřel řidič - Regiony24.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
V sobotu po devatenácté hodině zasahovali hasiči u vážné dopravní nehody nedaleko obce Sedlec na Břeclavsku. Osobní automobil Audi A4 narazil do stromu a rozpůlil se. Řidič na místě zemřel.

Hasiči vyprošťovali na dálnici řidiče kamionu - Regiony24.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Téměř hodinu vyprošťovali hasiči zaklíněného řidiče kamionu ze zdeformované kabiny. Nehoda dvou kamionů a osobního vozu se stala na 190. km dálnice D1 ve směru z Prahy na Vyškov.

Megapožáry v Kalifornii zabily již 40 lidí, v Santa Rose lehly popelem celé čtvrti - Eurozpravy.cz - Pondělí 16 Říjen 2017
Sacramento - Lesní požáry v Kalifornii si dle nové bilance vyžádaly již 40 mrtvých. Počet obětí roste, jak záchranáři prohledávají trosky sežehnutých domů. Hasiči momentálně bojují s 16 velkými požáry v oblasti severně od San Franciska. Evakuováno bylo na 100 tisíc lid

Při nehodě pěti aut na Mělnicku se zranily čtyři děti i těhotná žena - iDnes.cz - Neděle 15 Říjen 2017
Osm lidí, včetně čtyř dětí a těhotné ženy, se v neděli po poledni zranilo při nehodě pěti aut u obce Mlčechvosty na Mělnicku. Silnice spojující Mělník a Slaný byla v místě nehody téměř čtyři hodiny obousměrně uzavřena, provoz byl plně obnoven zhruba v 16:30. Další články k tém

Počet obětí požárů v Kalifornii vzrostl na 35, plameny hasí speciální Jumbo jet - Eurozpravy.cz - Neděle 15 Říjen 2017
San Francisco - Rozsáhlé požáry na severu Kalifornie si vyžádaly již 35 obětí. S plameny bojuje 10 tisíc hasičů a zaznamenávají první úspěchy. Zatímco v pátek bojovali s 21 požáry, nyní jich je už "jen" 17.